Aktualności Bez kategorii Nadchodzące wydarzenia

To już było… Czyli co?

https://www.youtube.com/watch?v=tjOC1wnNE1I

Krótki przegląd wydarzeń, które miały miejsce w ostatnim kwartale, zapraszamy do fotogalerii.

styczeń 2017
Cała gmina włącza się w pomoc dla małego Patryka!

PATRYK GALIA
5 – LETNI MIESZKANIEC DOBCZYC WALCZY O ŻYCIE
Patryk od 3 lat walczy z glejakiem – złośliwym nowotworem mózgu. Nowotwór zaatakował nerw wzrokowy. Chłopiec był już dwukrotnie operowany i nie widzi na lewe oko. Jedynie leczenie w Stanach Zjednoczonych daje 90% szans na całkowite wyleczenie i uratowanie życia Patryka, Rodzice muszą zebrać 1,2 mln zł na protonoterapię. Każda wpłacona złotówka przybliży Patryka do uratowania Mu życia.

TO NIESAMOWITE! Udało się zebrać ogromną kwotę pieniędzy w tak krótkim czasie!! Ludzie są wspaniali! Dzięki nim PATRYK WYJECHAŁ DO USA NA LECZENIE!
—————————————————————————-
DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ŚWIETLICY
Pamiętacie o  BABCI i DZIADKU? Zaproponujcie im coś innego niż zwykle, zaproście babcie i dziadków do świetlicy! Podarujcie im uśmiech, wspólny czas, zabawę, rozmowę… Poniedziałek 23 stycznia był takim dniem, kiedy dzieci przyszły do świetlicy w Kornatce z babcią i dziadkiem! Tak spędzili razem czas, dziadek zagrał w grę,babcia kolorowała malowankę,zagrała w kółko i krzyżyk, była herbata i miła atmosfera. Czasem najprostsze gesty dają więcej radości niż drogie prezenty. Zapraszamy, zachęcamy!


SZKOŁA PODSTAWOWA ZAPRASZA NA WIDOWISKO JASEŁKOWE

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kornatce, w asyście Nauczycieli, wystawili jasełka dla mieszkańców Kornatki i przybyłych Gości. Wspaniale przystrojona sala, przepiękne dźwięki kolęd, kolorowe stroje i znakomita gra młodych artystów wprawiły w zachwyt widzów, którzy wypełnili po brzegi salę gimnastyczną. Fot. Paweł Reszka


 

LUTY 2017
zebranie sprawozdawcze OSP Kornatka

https://www.facebook.com/pg/DobczyckiPortalInformacyjny/photos/?tab=album&album_id=636007179916525

KARNAWAŁU CZAS…
SZKOŁA ZAPRASZA NA BAL KARNAWAŁOWY

DZIECI RÓWNIEŻ IDĄ NA BAL


Ach co to był za bal!
12 lutego duża sala OSP w Kornatce wypełniła się muzyką, tańcem, zabawą i dziecięcym uśmiechem. Ponad sześćdziesięcioro dzieci bawiło się na balu karnawałowym zorganizowanym przez Gościnną Świetlicę, której patronuje Stowarzyszenie Gościniec z Kornatki. Na bal przybyły królewny, rycerze, kotki, pszczółki, motylki, biedronki, kowbojki i kowboje, oraz mnóstwo innych postaci z bajek. Dzieci świetnie się bawiły, niejednokrotnie zapraszając do wspólnej zabawy swoich rodziców i starszych kolegów. Całości przewodniczył „szeryf” czyli Wioleta Filipiuk, która organizowała zabawy i konkursy. Do pomocy służyły jej animatorki, które wcześniej podczas zajęć świetlicowych, szkoliły się w skręcaniu balonów i w organizowaniu gier i tańców. Były różne konkursy m.in. taniec na gazecie, odbijanie balonika, przeplataniec hula-hop, no i ten najważniejszy czyli wybór króla i królowej balu. Wybór był bardzo trudny, głównym kryterium oceny było samodzielne wykonanie i pomysł na strój. Królem balu został Marek Klimala (clown) natomiast królowe to ex aequo Laura Kalisz (Pipi) i siostry Kaja i Maja Kowalczyk (motylki). Zajmowane miejsce w tym konkursie nie było aż tak istotne, ponieważ wszystkie dzieci otrzymały nagrody. Wszyscy dobrze się bawili, jedli, pili i chwalili.  Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim obecnym, pomagającym i wspierającym.

——————————————————————-

XRUN KORNATKA
Po raz kolejny biegacze zagościli w Kornatce
Krótki opis XRUN Kornatka Długość trasy około 17,5 km Różnica wzniesień około +600 m Seria biegów XRUN – są to biegi górskie o trudnych i wymagających trasach. Jeżeli ktoś lubi biegi przeszkodowe to tutaj będzie musiał pokonać przeszkody, które stworzyła natura. Główną ideą jaką organizatorzy kierują się przy wyznaczaniu tras jest chęć zaskakiwania uczestników jej różnorodnością. Raz szerokie leśne drogi a po chwili skręca się w wąską ścieżkę, przeskakuje przez jar rzeczny, pokonuje strome podbiegi po czym znowu przez chwilę ma okazję przyspieszyć na szerokim odcinku leśnej drogi. Takie zaprojektowanie tras powoduje, że staje się ona wymagająca ale w zamian za to dostarcza sporo wrażeń. Na Xrunie najecie się do syta i poznacie fajnych ludzi, i po prostu będziecie się dobrze bawić

Zwiedzanie przez bieganie, czyli co goście wiedzą o Kornatce na kanale youtube

 

marzec 2017

OSP KORNATKA zaprasza panie na dzień kobiet!


Bardzo miłe spotkanie zorganizowali strażacy OSP-Kornatka dla przedstawicielek płci pięknej. Sięgnęli do każdego zakątka kobiecej duszy. Każda z pań mogła znaleźć coś dla siebie.Dla tych, które chcą być mądre, był pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Dla tych, które cenią ognisko domowe, panowie pokazali, że są wsparciem w karmieniu, przewijaniu, praniu, prasowaniu, psa wyprowadzaniu. Udowodnili również, że w związkach partnerskich prawo kobiet jest na „wysokim” poziomie. Opowiedzieli też o tym, jak ważne dla kobiety są zakupy w galerii i rywalizacja na głosy.
A wszystko to w przerysowanych scenkach z ogromną dawką humoru. Było miło, śmiesznie i wzruszająco. Czyli tak jak lubią kobiety
Był słodki poczęstunek i czerwony goździk dla każdej pani.
OSP Kornatka gratulujemy i dziękujemy!

UZALEŻNIENIOM MÓWIMY „NIE” !
Gościnna Świetlica w Kornatce zorganizowała konkurs plastyczny
pt: „Uzależnieniom mówimy „nie”, którego tematem była profilaktyka uzależnień od alkoholu, nikotyny i narkotyków.

Zdjęcie użytkownika Sołectwo Kornatka.

„Uzależnieniom mówimy „nie”. W kornackiej świetlicy młodzież i dzieci obejrzały prezentację na temat uzależnień. Pani Iwona Stawowczyk (nauczyciel biologii, rodzic) opowiedziała co to jest uzależnienie, jakie skutki uboczne powoduje picie alkoholu, palenie papierosów oraz stosowanie narkotyków. Słuchacze brali czynny udział w zabawie multimedialnej, wskazując negatywne skutki stosowania używek. Potem w grupach, pani Wioleta Filipiuk (opiekun świetlicy) poprowadziła burzę mózgów na temat, jakie są inne skutki uboczne poza zdrowotnymi. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i znajomością tematu. Ostatnim etapem dzisiejszego dnia było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Uzależnieniom mówimy nie”. Prace plastyczne poddane były punktacji. I tak najwyższą ilość pkt zdobyła Dorota Twaróg​ zdobywając I miejsce, Il- Nicola Misiak, III- Karolina Baran. Wyróżnienie otrzymały Natalia Weszka i Daria Krawczyk. A dla wszystkich uczestników był słodki poczęstunek. Gratulujemy i dziękujemy za udział. Pamiętajmy że najwyższą wygraną jest zdrowie i życie bez uzależnień!

kwiecień 2017

Rokita wygraną zainaugurowała sezon!
http://rokitakornatka.futbolowo.pl/news/article/gdzie-rokita-nie-moze-tam-adiego-posle

IDĄ ŚWIĘTA!
Szkoła zaprasza na kiermasz ozdób wielkanocnych
ŚWIETLICOWE PRZYGOTOWANIA DO NIEDZIELI PALMOWEJ