Aktualności Bez kategorii Nadchodzące wydarzenia

DOŻYNKI PARAFIALNE 2016

28 Sierpnia nasza parafia obchodziła święto plonów. Rozpoczęliśmy mszą św. w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Kornatce, gdzie dziękowaliśmy Bogu za tegoroczne zbiory. Dziękujemy ks. proboszczowi za homilię i wspólne dziękczynienie. Po mszy świętej grupy dożynkowe z Brzezowej, Burletki i Kornatki przeszły na boisko szkolne. Tam rozpoczęło się radosne biesiadowanie, gry i zabawy. Gospodynie ze wsi upiekły pyszne ciasta, były kołacze, chleb ze smalcem, grillowane kiełbaski… jednym słowem pyszny poczęstunek! Wszystkie konkurencje sportowe były nagradzane za udział i za wygraną. Imprezie towarzyszyła loteria fantowa, w której każdy los wygrywał, każdy los brał udział w losowaniu nagrody głównej.Nagrodę można było też zdobyć w konkursie na najlepsze ciasto. Sponsorem nagród było Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Gościniec z Kornatki.
Dożynki parafialne już od kilku lat odbywają się naprzemiennie w Kornatce lub Brzezowej. Tradycją stało się konkurowanie pomiędzy tymi dwoma miejscowościami. W tym roku sołtys Kornatki postanowiła wprowadzić nową tradycję tj. Turniej Wsi o Przechodni Puchar Sołtysa. O wygranej decydowały 3 konkurencje : przeciąganie liny ( mężczyźni), rzut workiem ze słomą (kobiety), przekładanie skrzynek (dzieci).  W tym roku lepszą  okazała się drużyna z Brzezowej, która zabrała puchar do siebie.
Podczas imprezy towarzyszył nam Dobczycki Portal Informacyjny, który udostępnił nam swoje zdjęcia – dziękujemy!
Nieocenioną pomoc okazali strażacy kornackiej OSP, którym serdecznie dziękujemy! Wdzięczni jesteśmy za pomoc paniom ze stowarzyszenia oraz wszystkim chętnym, którzy uczestniczyli w przygotowaniach.
Nisko się kłaniamy wszystkim mieszkańcom Kornatki i Brzezowej, którzy ten dzień świętowali razem z nami. Sołtys J. Ziemba oraz SS-K Gościniec.
msza dożdożynki18          dożynki25dożynki4                  strażacy grillowali pyszne kiełbaski   dożynki 14dożynki 3
komisja konkursowa wybiera najlepsze ciasta
dożynki2dożynki7dożynki1  dynie czekają na swoją kolej dożynki31

dożynki12  konkurencja dla mężczyzn tzw TRATWA  dożynki13dożynki11                zawody dla sołtysek: położyć asfalt i namalować pasy 🙂dożynki8dożynki9dożynki15 latały miotłydożynki23  i worki ze słomądożynki24   a nawet kalosze !!!dożynki32dożynki33dożynki22dożynki26dożynki27 dożynki28dożynki30dożynki21   ubijanie piany , obieranie jajek na czas, bieg z jajkiem -konkurencje dla dziecidożynki17
zabawa w mumię :
dożynki35dożynki36dożynki29dożynki6